Samenvatting
Leer alles over de wettelijke aspecten inzake de voedselveiligheidsvereisten, de normeisen m.b.t. verpakkings- en contactmaterialen en actuele thema’s zoals: mosh & moah, bioplastics vs circulaire verpakkingen, logo’s op verpakkingsmaterialen enz.

De ‘masterclass verpakkingen’ focust op de wettelijke aspecten inzake de voedselveiligheidsvereisten van verpakkingen (migratie, conformiteitsverklaringen…), de verschillende normeisen mbt verpakkings- en contactmaterialen (IFS, BRCGS, FSSC 22000) en verscheidene actuele thema’s zoals: mosh & moah, bioplastics vs circulaire verpakkingen, al dan niet verplichte logo’s op verpakkingsmaterialen en specifieke problematieken.

Doelgroep

  • Kwaliteitsmedewerkers, verpakkingsverantwoordelijken, aankopers & managers uit de voedingsindustrie.

Doelstelling

  • Na de masterclass kan je zelf conformiteitsverklaringen en migratietesten beoordelen en de geschiktheid van de verpakking voor jouw product nagaan, ben je mee met de wetgeving, weet je welke wetgeving nog ‘op komst’ is en heb je een idee over de actuele thema’s.

Voorkennis

  • Basis kennis van wetgeving en beoordeling VVO’s is mooi mee genomen om makkelijk te kunnen volgen tijdens deze diepgaande cursus.

Inhoud

  • Tijdens deze training komen volgende thema's aan bod:
  • EU en nationale wetgeving inzake verpakkingen gericht op ‘food safety’ (o.a. verordeningen 1935/2004, 10/2011, 2023/2006)
  • EU en nationale wetgeving inzake verpakkingen gericht op ‘afvalbeperking’ (o.a. SUP-wetgeving, identificatie verpakkingsmaterialen en sorteerlogo’s)
  • Migratie, migratietesten en simulanten
  • Verklaring van overeenstemming (VVO), vereisten, beoordeling
  • Minerale oliën (Mosh & Moah): vereisten, bronnen en mogelijke oplossingen
  • Conformiteit van lijmen en inkten
  • Normvereisten (IFS, BRCGS, FSSC 22000)
  • Duurzaamheid en circulaire economie van verpakkingen

Wat mag u verwachten

  • Inbegrepen in de infosessie is opleidingsmateriaal en opleidingscertificaat.
  • nodig (Richtlijn VO 10/2011), simulanten, migratielimieten


Inschrijven voor deze opleiding

Praktisch

Locatie
Van der Valk Hotel Nazareth
Autostrade E17 - 9810 NAZARETH (Tel. 09/385 60 83)
Referentie
412441
Prijs
De prijs varieert naargelang het paritair comité (PC) van de werknemer en de grootte van het bedrijf:
- PC 118/220 + bedrijf met minder dan 100 werknemers: gratis
- PC 118/220 + bedrijf met 100 werknemers of meer: € 150,0 per deelnemer per dag (halve dag = € 75,00)
- PC 200: enkel gratis voor voedingsspecifieke opleidingen (volgens de voorwaarden van CEVORA)
- Alle andere PC: € 350,0 per deelnemer per dag (halve dag = € 175,00)
Tijdsduur
8:00
Startdatum
02/04/2026
Datums
02/04/2026
Uren
09:00 - 17:00
Aantal inschrijvingen
1/12
Lesgevers
AMNorman BV
Praktische info
Loonkost

Loonkost - BEV (bedrijven uit het Waals gewest, het Brussels Hoofdstedelijk gewest en Duitstalige gemeenschap)
Kan eventueel in aanmerking komen voor een terugbetaling van de loonkost via een attest voor BEV
(Betaald Educatief Verlof)

KMO-Portefeuille

Deze opleiding komt in aanmerking voor betaling met de KMO-Portefeuille.

IPV vzw (Alimento) is geregistreerd bij het Vlaams Gewest als dienstverlener voor de KMO-portefeuille voor Opleidingen onder registratienummer DV.0109088.
Opleidingen onder €100 komen niet in aanmerking voor KMO-portefeuille.

Contact Alimento

Deze opleiding kan ook op maat van uw bedrijf worden georganiseerd.

Tom De Cock

Adviseur
0474/575846
Terug naar boven